Jednostranně lepicí pásky 3M a ochrana povrchů







Jednostranně lepicí pěnové pásky 3MTM přilnou k různým podkladům včetně dřeva natřeného latexem, lakovaného dřeva, smaltované oceli, skla, hliníku, nerezové oceli, akrylu, ABS a PVC (neměkčeného). Výborná okamžitá lepivost, která se díky akrylovému lepidlu časem ještě zvyšuje. Tyto pásky se používají např. k vyplňování mezer, jako těsnící materiál, tlumič nárazů, doraz. Lze z nich vysekávat tvarové výseky.
Vinylové a polyethylenové pásky
Žádané pro aplikace jednostranných pásek v případech vyžadujících tvárnost, barevné kódování, odolnost proti oděru a chemikáliím, čisté odstranění.
Polyesterové pásky
Jednostranné pásky uplatňující se v aplikacích vyžadujících malou tloušťku pásky, pevnost v tahu, dlouhou životnost a odolnost proti extrémním teplotám.
Kovové pásky
Pro použití jednostranné pásky v případech vyžadujících tepelnou vodivost, ochranu proti teplu a ohni, odolnost proti chemikáliím, povětrnostním vlivům a teplu.
Hladké pásky s nízkým koeficientem tření
Určené pro aplikace v případech týkajících se opotřebení a manipulace - snižují tření, snižují hlučnost a chemické degradace.
Speciální pásky
Vyvinuty pro náročnou problematiku těsnění, upevňování, zpevňování, označování, zakrývání, ochrany a spojování.
Pásky se skelnou tkaninou Textilní pásky „Duct tape“
Pásky se skelnou tkaninou jsou oblíbené pro použití v případech vyžadujících pevnost v tahu, odolnost proti extrémním teplotám a ohnivzdornost. Textilní pásky s potahem PE nabízejí univerzální využití – ochranu, zakrývání, označování atd. Lze je snadno odtrhávat.
Maskovací pásky
Maskovací pásky 3M snadno přilnou, dobře drží a lze je snadno odstranit, aniž by zanechávaly zbytky lepidla. Jsou vhodné pro lakařské práce, nátěry a maskování. Základní řada má nosnou vrstvu z hladkého krepového papíru, nesoucí modifikované lepidlo na bázi kaučukové pryskyřice. K dispozici jsou však i maskovací pásky určené pro speciální aplikace, které vyžadují vyšší teploty nebo vyšší mechanické či chemické zatížení.
Balicí pásky
Kromě základní řady balicích pásek nabízíme i strečové balicí pásky a pásky vyztužené skelným vláknem, které se vyznačují vysokou pevností ve smyku, odolávají otěru a používají se k paletizaci a svazování.
3M Odvíječe a dispenzory průmyslových jednostranných pásek
K dispozici jsou 3 různé typy:
- Ruční mechanické odvíječe s jednoduchou manipulací
- Odvíječăe pro určitou, předem danou délku pásky
- Mechanicko-automatické odvíječe
Ochranné fólie
Fólie a pásky 3M chrání a udržují dokonalý vzhled lakovaných povrchů.
Fólie jsou určené k ochraně povrchů ohrožených korozí v důsledku oděru nebo poškrábání. Chrání citlivé povrchy před poškozením nebo opotřebením způsobeným odlétavajícími kameny nebo jiným mechanickým namáháním. Poskytují nenápadnou a dlouhotrvající ochranu například na spodní hraně zavazadlového prostoru, náběžných hranách nebo rozšířených krytech kol.
Fólie jsou určené k ochraně povrchů ohrožených korozí v důsledku oděru nebo poškrábání. Chrání citlivé povrchy před poškozením nebo opotřebením způsobeným odlétavajícími kameny nebo jiným mechanickým namáháním. Poskytují nenápadnou a dlouhotrvající ochranu například na spodní hraně zavazadlového prostoru, náběžných hranách nebo rozšířených krytech kol.
Fólie i pásky jsou přizpůsobivé a snadno se aplikují na velké a mírně tvarované povrchy.
Mezi nejoblíbenější produkty z řady ochranných fólií patří: 5425, 5491, 8581, 9343, 8591 a 8592.

Máte dotaz nebo připomínku? Napište nám.
Kontakt
- MATRIX a. s. - Divize AUTOMOTIVE
- Třebešov
- 516 01 Rychnov nad Kněžnou
- Česká republika
- Tel.: +420 494 384 593
- Fax: +420 494 384 604
- obchod@matrix-as.cz